Popularny kierunek

Ten popularny ośrodek turystyczny z pewnością zadowoli osoby chcące wypocząć nad wodą. Tu Mazury prezentują się wspaniale, a dzięki pobliskim jeziorom miłośnicy sportów wodnych na nudę nie mogą narzekać. Ruciane-Nida to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w tej części Polski, a osób chcących spędzić tu rodzinne wczasy nie brakuje. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nich w tym miejscu?

Ruciane-Nida

Dość wcześnie stało się miejscowością wypoczynkową. Wiadomo, że już po I wojnie światowej było to jedno z najpopularniejszych letnisk w ówczesnych Prusach. Po II wojnie światowej pojawiły się tu i polskie ośrodki wypoczynkowe, choć o intensywnym rozwoju turystyki w tym miejscu można mówić dopiero w latach 60. XX wieku.

Jeziora

Pobliskie jeziora Nidzkie oraz Guzianka są najważniejszymi atrakcjami tego letniska. Przyciągają również pobliskie lasy, które sprzyjają miłośnikom wypoczynku na łonie natury oraz pieszych wędrówek. Wspaniała Puszcza Piska jest przecież jednym z tych zakątków Polski, na terenie których aktywna turystyka ma się doskonale. Port jachtowy to kolejny walor tej miejscowości. Jest ona również znana i ceniona ze względu na zbudowaną z początkach XX wieku śluzę. To śluza Guzianka, która łączy Bełdany z jeziorami: Nidzkim oraz Guzianką. Ma ona 44 metry wysokości, ponad 7 metrów szerokości i wielu sympatyków. Od ponad stu lat ułatwia żeglugę po Mazurach, a wraz z rozwojem turystyki w tym rejonie stała się wielką atrakcją dla letników.

Atrakcje Warmii i Mazur: Iława

Warto odwiedzić

Ruciane-Nida i jego okolice to bez wątpienia doskonałe miejsce na wczasy. Podobnie jak całe Mazury, tak i to letnisko cieszy się wielkim uznaniem turystów. W efekcie turystyka ma się tu doskonale, a noclegi na jego terenie można znaleźć bez problemów. Ci, którzy zdecydują się spędzić urlop w tej części krainy pełnej jezior, z pewnością swej decyzji nie będą żałować.