Naturalne walory turystyczne

Tej krainy reklamować nie trzeba. Warmia i Mazury to obszar znany doskonale dzięki naturalnym walorom wypoczynkowym, pięknym krajobrazom oraz wspaniałej przyrodzie. Wycieczki po tej części Polski to okazja na zapoznanie się z ciekawymi zabytkami oraz cennymi skrabrami sztuki ludowej. Wśród obszarów idealnych na wakacje, znajduje się jezioro o nazwie Jeziorak. Rozsławione przez Nienackiego, przyciąga też doskonałymi warunkami do wypoczynku oraz rozmiarami. To najdłuższe jezioro w Polsce na brak zainteresowania turystów narzekać nie może. Jakie są tego skutki? Takie, że od lat turystyka rozwija się tu doskonale. W sezonie noclegi nad brzegami tego akwenu można znaleźć bez problemów, a i na nudę narzekać tu nie można.

Sport

Te tereny to raj dla tych, których interesuje turystyka aktywna. Szlaki rowerowe oraz sporty wodne: oto najpopularniejsze sposoby spędzania tu wolnego czasu. Ci, którzy wakacje nad Jeziorakiem chcą połączyć z odkrywaniem historycznego bogactwa Warmii i Mazur, koniecznie powinni skorzystać z możliwości odbycia wycieczki do Iławy. Dlaczego? Bo Iława to najważniejsze miasto nad Jeziorakiem, a znajdujące się na jej terenie atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Spacer po Starym Mieście może sprawić wiele radości miłośnikom dawnej architektury. Dla tych, którzy cenią sobie zabytki sztuki sakralnej, obiektem wyjątkowo ważnym może stać się tutejszy kościół Przemienienia Pańskiego. Ta charakterystyczna świątynia ma długą historię, która sięga XIV wieku. Na jakie obiekty jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością wyróżnia się okazały ratusz, który powstał w początkach XX stulecia. Pięknie prezentują się też kamienice, wśród których można ujrzeć wiele ciekawych przykładów dawnej architektury mieszczańskiej. Dla tych, którzy wolą spacerować w otoczeniu przyrody i delektować się pięknymi widokami, miejscem znacznie bardziej atrakcyjnym niż ulice Starego Miasta może się okazać promenada prowadząca nad wodami jeziora.

Fortyfikacje

Miłośnicy fortyfikacji z pewnością będą zadowoleni z wycieczki po okolicy Iławy, w czasie której będą mogli ujrzeć zachowane pamiątki po dawnych umocnieniach. Można je ujrzeć m. in. we wsi Karaś. To właśnie tu, zdaniem wielu pasjonatów dawnych umocnień, znajduje się najciekawszy schron w rejonie Iławy.

Mazurskie letniska: Ruciane-Nida

1 Comment

Add a comment