Atrakcyjna wieś

Ta rozległa wieś świetnie radzi sobie jako letnisko, a otaczające ją Beskidy tworzą tu wyjątkową scenerię. Koszarawa, bo o niej mowa, z pewnością może zachwycić miłośników górskich wędrówek oraz tych, którzy lubią wypoczywać w pięknym otoczeniu. Co warto wiedzieć na temat tej wsi? Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów?
O popularności tej wsi decyduje przede wszystkim jej położenie. Koszarawa, leżąca w dolinie rzeki o tej samej nazwie, rozłożyła się na styki Beskidu Żywieckiego oraz Pasma Pewelskiego. Jest doskonałym punktem wyjściowym w te pasma, dzięki czemu cenią ją sobie osoby wybierające się na górskie wycieczki. Można się stąd wybrać zarówno w masyw Łazka (Pasmo Pewelskie), jak i na Lachów Groń, położony już w Beskidzie Żywieckim. Już samo położenie sprawia, że w tej miejscowości dość szybko zaczęła rozwijać się turystyka. Kuszą również piękne krajobrazy, które można tu podziwiać w wielu miejscach.

Przylądek Bon: turystyczny raj dla każdego

Pochodzenie

Koszarawa, podobnie jak wiele innych wsi, ma korzenie wołoskie. Założona przez pasterzy w XV wieku, do dnia dzisiejszego może pochwalić się licznymi przykładami tradycyjnej, beskidzkiej zabudowy. To letnisko znane jest z licznych góralskich domostw, które dawniej można było spotkać w niemal każdej wsi beskidzkiej. Dwie ciekawe budowle, które można podziwiać w centrum wsi, pochodzą z XIX wieku. To kościół św. Karola Boromeuszka oraz karczma.
Koszarawa to jedna z ciekawszych wsi, którą mogą się pochwalić Beskidy. To, że letnisko cieszy się ogromną popularnością, dziwić nie powinno. Turyści znajdą tu i cieszę, i liczne możliwości aktywnego spędzania czasu. Dzięki temu Koszarawa jest miejscem, które z pewnością warto poznać bliżej. Ułatwia to coraz lepiej rozwinięta na tym obszarze agroturystyka, z której też chętnie korzystają osoby chcące spędzić wczasy w tym miejscu.